• Enginar Tozu 100 gr

Enginar Tozu 100 gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: MKSENTK100
  • 20,00₺

  

Türkiye’de ilk defa satışa sunulan karaciğer dostu enginar tozu 100 gram olarak poşetlerde satışa sunulmuştur. Enginarlar kafa ve yapraklarıyla birlikte toplanmış ve serin bir ortamda kurumaya bırakılmış ve kuruyan enginarlar özel makinelerde toz haline getirilerek, hiçbir katkı maddesi kullanılmadan satışa sunulmuştur. Paket açıldıktan sonra buzdolabında saklanması tavsiye edilir. 


Toz enginar; bir kaşık yoğurda katılıp güzelce karıştırılırsa harika bir tat ortaya çıkmış olur. Yaptığınız bütün çorba ve sulu yemeklere bir yada iki yemek kaşığı enginar tozu katılarak yaptığınız yemekleri enginarlı yapmış olursunuz.

Süt, muz ile yada süt, çilek ile birer kaşık enginar tozu koyularak mikser ile yapacağınız karışımın tadı muhteşem olacak ve içmeye doyamayacaksınız.  

İnsan vücudunda 3 adet temizlik makinesi var; Akciğer, böbrek ve karaciğer…

Akciğer; kirli kanı temizler.

Böbrek kanda bulunan üre gibi atıkları süzerek su ile birlikte idrar olarak boşaltımını sağlar.

Karaciğer, vücut ısısını dengeler, kanda bulunan alkol ilaç ve toksik maddelerden arınmasını sağlar.

Akciğerinden sıkıntısı olanlara Mudanya’nın poyraz havası iyi gelir.

Böbrek sıkıntısı olanlara da bol bol su içmesi tavsiye edilir.

Karaciğerinden problemi olanlara da Mudanya Enginarı tüketmelerini tavsiye ediyoruz.

Karaciğer ve kalbin en iyi dostu olan enginarın kanı temizlediğini ve yorgunluğu giderdiğini vurgulayan uzmanlar, diğer zehirli maddeleri ve yorgunluk maddelerini idrarla dışarı atarak vücuda dinçlik verip dinlendirdiğini söylüyor.

Uzmanlar, enginarın, beyin yorgunluğunu çabucak geçirdiğini, kalp adalelerini kuvvetlendirdiğini, onu rahatsız eden üre ve kolesterolü düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağladığını, şeker hastaları için de çok faydalı olduğunu, mide ve bağırsakları dezenfekte ederek ishalleri durdurduğunu kaydediyor.

Enginarın latince adı "cynara scolymus", Dünya'da ve Türkiye'de kültürü yapılan bir bitkidir. Tıbbi bitki olarak ve sebze olarak kullanılır. Tıbbi tedavide yaprakları kullanılır, cynarae folium etken maddesi içerir.

Enginar kış aylarının en çok tercih edilen ve kullanılan sebzeleri arasında yer almaktadır. Genel olarak yemeği yapılan enginarın reçeli ve hoşafı da yapılarak, bu tadı ve bu sebzenin vitaminlerini yazın da tatma ve yeme şansına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.