• Enginar Yaprak Çayı 25 g

Enginar Yaprak Çayı 25 g

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: MKSENYCY030
  • 10,00₺

  

Enginar protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir ve vücudu hastalıklara karşı güçlendirir. Ayrıca “cynarin” adı verilen ve enginarda bol miktarda bulunan bileşenin antioksidan etkisi vardır.


Enginar Çayı Nasıl Yapılır?

Bir tatlı kaşığı kadar enginar yaprakları kaynamış suya bırakılarak demlemeye bırakılır. 3 dakika kadar beklenir. Tarçın, limon ve karanfil ilavesi isteğe göre ilave edilebilir. Tekrar kaynatma yapılmaz. Enginar yaprağı çayını düzenli olarak günde 3-4 kez tüketebilirsiniz.

Enginar Yaprağı Net 25 g

İçindekiler Enginar yaprağı / Artichoke, leaves / Cynara scolymus

Kullanılan kısmı : Yaprak

Enginar genellikle yemeklerde kullanılır. Ancak tadının yanı sıra kurutulmuş yaprakları farklı sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca düşük kalori oranıyla pek çok diyet listesinde kendine yer bulan enginar papatya familyasındandır. Enginarın en çok kullanıldığı rahatsızlıklar arasında sindirim sistemi sorunları ilk sırada gelmektedir. Sık alkol kullananlarda daha ciddi sorunlar meydana gelmeden karaciğer fonksiyonlarını artırır ve koruma sağlar.

Enginar Çayının Faydaları

Vücuttaki zehri atar. Romatizma ve gut hastalığında etkilidir. Eklem yanmalarını azaltıcı etkiye sahiptir. İştah açıcıdır. Kalp hastalıklarında sakinleştirici, kan basıncını azaltıcı ve tansiyon düşürücü etkisi vardır. Mide ve barsak hastalıklarında, ishal ve dizanteriye karşı etkilidir.

Safra kesesi, karaciğer hastalıklarında ve sarılıkta etkilidir. İdrar söktürücü ve safrayı artırıcı özelliğinden dolayı karaciğerin görevini kolaylaştırır. Beyin yorgunluğunu giderir. Hepatit hastalığında etkilidir. Aşırı şişmanlıkta etkilidir. Kurdeşen, egzamada çok faydalıdır.

Enfaktüs ve beyin kanamalarını önleyicidir. Mideyi dezenfekte  ederek rahat çalışmasını sağlar. Toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.