• Erken Hasat Zeytinyağı 2 Litre

Erken Hasat Zeytinyağı 2 Litre

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: ZEYTNYG2L
  • 120,00₺

  

Meyve içindeki polifenol çok iken erken toplanan ve çimen kokan nefis yağ erken hasat zeytinyağıdır. Ekim ve Kasım aylarında toplanan henüz yeşil haldeki asit ve oksidasyon oranı düşük zeytinlerden üretilir. Tadı meyvemsi, aroması baskın ve kokusu tazedir. Bolca klorofil içerdiği için ışık görmemesi şartıyla elde edilen yağ daha uzun süre dayanır. Antioksidan özelliği en üst seviyededir. Sağlığa en faydalı olanıdır. Kanser hastalarının önerildiği yağdır.

Ağacın çok yaşaması için gerekli olan maddelerin yağda bulunduğu yağdır. Daha az yağ elde edildiği için fiyatı pahalıdır. Bu yağ hava ile temas ettirilmeden saklanır. Erken hasat zeytinyağı, normal zamandan önce toplanan lezzetler ile elde edilir. Bu zeytinyağını diğerinden ayıran en önemli unsur olgunlaşmamış yeşil zeytinden elde ediliyor olmasıdır.

Meyvemsi aroması ile ön plana çıkan erken hasat zeytinyağları yüksek aroması ve düşük asit oranı ile lezzetini ikiye katlar. Bu yağ şeklinde zeytinler olgunlaşmadan ve yeterince yağlanmadan toplandığı için istenilen miktarda ürüne ulaşmak kolay olmayabilir.


Mudanya Çepni ve Akköy’den toplanan yeşil zeytinlerden elde edilmiştir. Litrelik olarak cam şişede; 2 litrelik olarak da tenekelerde satışa sunulmuştur.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: zeytin, zeytinyağı